حمل و نقل بین المللی دریایی

درواقع میتوان گفت که این روش حمل بین المللی کالا یعنی حمل و نقل دریایی نسبت به حمل و نقل بین المللی هوایی بسیار مقرون به صرفه تر است.

باید به این نکته توجه کنید که اینکه با کدامیک از روش ها کالا را حمل کنید کاملا بستگی به مشخصات کالا دارد هرچند که در هرکدام از روش های حمل و نقل بین المللی کالا در آریانا سبز ترابر توس با سرویس های متفاوتی که در اختیار شما گذاشته تا حد امکان میتوانید هرگونه کالایی را که خواسته باشید به راحتی به هر کجا که میخواهید ببرید.

روش های حمل کالا با کشتی

  • حمل بار دریایی به روش transshipment یا ترانشیپ: در این روش کالا از مبدا به صورت غیر مستقیم به مقصد انتقال داده میشود یعنی اصولا یک جابجایی کالا بین دو کشتی صورت گرفته و عمل انتقال کالا در نیمه های راه به کشتی دیگری سپرده خواهد شد. در این روش کانتینرهای حاوی مرسوله از یک کشتی به کشتی دیگر انتقال می یابد و قاعدتا در این روش بارگیری مجدد صورت میگیرد.
  • حمل بار دریایی به روش cross stuffing یا کراس استافینگ: این روش حمل کالا برای اشخاصی است که تمایل دارند بارنامه به صورت مجدد برای آنها صادر گردد. این روش زمانی اتفاق خواهد افتاد که امکان ارسال مستقیم کالا به ایران نمیباشد. در این روش نیز انتقال کالا به صورت کشتی به کشتی صورت گرفته و انتقال می یابد.
  • حمل بار دریایی به روش chartering یا چارترینگ: این روش حمل بار دریایی مناسب کالاهایی است که به صورت فله و بدون بسته بندی میخواهند انتقال یابند و لازم است که یک کشتی به صورت اختصاصی به همین کالا اختصاص یابد یا اصطلاحا رزرو گردد. از اینگونه کالا ها میتوان کالاهایی نظیر گندم و آرد و… را مثال زد.

حمل و نقل دریایی - maritime-transportation

 

از وظایف یک شرکت ترنسپورت بین المللی مشاوره به صورت حرفه ای و با توجه به مشخصات کالا می باشد.

شرکت آریانا سبز ترابر توس به خوبی از این قوانین پیروی کرده و با مشاوره و خدمات پیشرفته و مورد نیاز صاحبان کالا باعث سهولت در امر حمل و نقل کالا برای مشتریان و کاربران خود میشود.

همچنین شرکت آریانا سبز ترابر توس سعی کرده با بهترین خدمات، خود را در لیست برترین شرکت های کشتیرانی بین المللی قرار داده و کالاهای شما عزیزان را از مبدا های آسیایی، اروپایی، استرالیایی، آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی به مقاصد بندر امام خمینی، بندرعباس، خرمشهر و بوشهر به بهترین شکل انتقال دهد.

سرویس ها و خدمات حمل و نقل بین المللی دریایی:

سرویس های (RO-RO)

کانتینر های یخچالی

کانتینر های فول (FCL)

سرویس های فله (Break Bulk)

کانتینر های گروپاژ (LCL)

برای استعلام قیمت حمل و نقل بین المللی دریایی و دریافت مشاوره با متخصصان ما تماس بگیرید.