انبارداری

به دریافت کالا، ثبت و نگهداری به شکل صحیح و تحویل در زمان مشخص شده به صاحبان کالا با رعایت قوانین و مقررات انبارداری گفته میشود.

انبار ها از لحاظ فیزیکی به ۳ گروه تقسیم می گردند:

  • انبار های باز : اینگونه انبار ها اصولا به شکل یک محوطه هستند و اکثرا برای محموله ها و کالا هایی استفاده میشوند که در مقابل تابش نور مستقیم خورشید، سرما، گرما، برف و باران آسیب نمی بینند. در این انبار ها محموله با رعایت قوانین و مقررات انبار داری نگهداری می شود.

 

  • انبار های سرپوشیده : معمولا در این انبار ها اجناسی قرار داده میشوند که به تابش نور مستقیم خورشید و یا بارندگی حساس هستند و اگر در تابش مستقیم خورشید و بارش برف و باران باشند خاصیت خود را از دست خواهند داد. انبار های سرپوشیده اصولا فقط سقف دارند اما چهارگوشه این انبار ها باز است و بدون دیوار یا حفاظ دیگری است.

 

  • انبار های پوشیده : و اما انبار های پوشیده مختص مرسوله ها و کالا هایی است که شرایط نگهداری آنها در دما و محیط مناسب است و باید دور از هرگونه تحدید خارجی نگهداری شوند. مانند مواد غذایی، محصولات فاسد شدنی، دارویی، بهداشتی و همچنین مواد اشتعال زا و خطرناک و… . همچنین این انبار ها برای نگهداری صحیح کالا های حساس به یخچال و سردخانه مجهز هستند.

انبارداری - inventory

 

اهمیت انبارداری

انبار ها جزء جدانشدنی از گمرک هستند و خصوصیتی مانند انبار های اختصاصی برای هر شرکت ارائه دهنده خدمات حمل و نقل و بازرگانی تقریبا الزامی است و از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که باعث دسترسی صاحبان کالا و بازرگانان به کالای خود و همچنین کاهش هزینه های آنها میگردد.

همچنین انبار های کالا از مواردی هستند که هر شخص وارد کننده و یا صادر کننده کالا پیش و پس از واردات کالا و یا صادرات کالا به آن نیاز خواهد داشت.

شرکت حمل و نقل بین المللی آریا سبز ترابر توس با انبار های مجهز به دوربین مداربسته و تمامی خدمات لازم کالای شما را در محل مقرر تحویل گرفته و بعد از بررسی و تفکیک کالا به انبار مناسب انتقال می دهد و تا زمان انجام گیری امور لازم در انبار تقسیم بندی و نگهداری میکند و در نهایت به مقصد موردنظر شما ارسال میکند.