ترخیص کالا

بهتر است تا قبل از اینکه خدمات خود در زمینه ترخیص کالا توضیح دهیم ، به این نکته بپردازیم که اصلا چه کسانی گذرشان به گمرکات کشور برای ترخیص میخورد. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که هر شخصی که اقدام به صادرات یا واردات کالا کند باید این کار به صورت قانونی و تحت نظر گمرک صورت گیرد.

بعد از اینکه هر کالایی به هرکدام از روش های حمل کالا به یکی از گمرک های کشورمان حمل گردید باید کسی که دارنده کالا است و اسم آن در بارنامه درج گردیده اقدام به ترخیص مرسوله ی خود کند.

clearance - ترخیص کالا

 

ترخیص و امور گمرکی گفتنی های فراوانی دارد که در ادامه به توضیح کامل این موارد خواهیم پرداخت.

به طور کلی می توان ترخیص کالا را در اموری که جهت پرداخت عوارض برای وارد کردن کالا به یک کشور انجام میگیرد خلاصه کرد که این امور توسط دولت صورت میگیرند.

گمرک وظیفه دارد کیفیت کالا را با فیلتر های قانونی که وضع میکند به خوبی بررسی کند تا هر کالایی مجاز و هر محموله ای به صورت قانونی وارد کشورمان شود.

در واقع فرقی نمیکند که کالایی به صورت بار اضافی یک مسافر به گمرک ارسال شده یا اینکه چندین کانتینر با کالاهای گوناگون و فراوان وارد گمرکات کشور شود.

در هر دو صورت وظایف گمرک در اینگونه موارد این است که کالاهای موردنظر را به خوبی بررسی کند و طبق قوانین هزینه و عوارض آن را برای ورود به کشور به صاحب کالا اعلام و دریافت کند.

مدارک لازم جهت ترخیص کالا

توجه داشته باشید که مدارکی که شما به آنها برای ترخیص مرسوله و کالای خود نیاز دارد کاملا به نوع کالایی که دارید بستگی دارد. فرض کنید چند کانتینر مواد دارویی میخواهد وارد کشور شود حال این را بررسی کنید با چند کانتینر دیگر که در داخل آنها ذغال سنگ قرار دارد. مشخصا اهمیت این دو با یکدیگر اختلاف زیادی دارد.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با متخصصان ما تماس بگیرید.

تمامی مراحل ترخیص با داشتن مدارک مورد نیاز توسط خود صاحب کالا در زمانی مشخص قابل انجام می باشد. اما اگر خواسته باشیم روراست باشیم انجام این امور به همین راحتی نیست و ممکن است با برخورد کردن با مشکلات مختلف زمان ترخیص به تعویق افتاده و صاحب آن ناچار به پرداخت هزینه های اضافی  گردد.

در این بین شرکت ها و اشخاصی هستند که میتوانند کالای شما را در کمترین زمان ممکن و هزینه مناسب ترخیص کنند و یا با مشاوره حرفه ای شما را راهنمایی و تا زمان ترخیص همراهی کنند. زیرا از آخرین تغییرات شرایط و قوانین گمرک برای ترخیص کالا با خبرند و این امر باعث شده که بهترین راه را برای ترخیص شناسایی کرده و به سرعت و به راحتی بتوانند این کار را انجام دهند.

اکثریت واردکنندگان کالا بر این باور هستند که بهتر است عمل ترخیص مرسوله و کالا را به متخصصان بسپارند تا خود را درگیر مشکلات ترخیص نکنند و به جای آن تمرکز و انرژی خود را صرف تخصص و کسب و کار خود بکنند.

شرکت حمل و نقل بین المللی آریانا سبز ترابر توس با سال ها تجربه در زمینه ترخیص کالا با متخصصان و مشاوران حرفه ای در این زمینه در تمامی روز های کاری هفته در خدمت شما عزیزان هستند.